Înscrierea în învăţământul primar pentru anul şcolar 2019 – 2020

LISTA COPIILOR ADMIȘI LA CLASA PREGĂTITOARE, AN ȘCOLAR 2019-2020, ETAPA I

ZIUA PORȚILOR DESCHISE-  4 MARTIE 2019

Părinții care sunt interesați să viziteze școala sunt invitați între orele 8.00-12.00

  • Clasele dedicate elevilor de la pregătitoare sunt  dotate cu mobilier nou, specific, precum și cu  plasme, table interactive și calculatoare conectate la rețeaua de internet.

ÎNSCRIERE CLASA PREGĂTITOARE

   Pentru anul școlar 2019-2020 sunt aprobate: 4 clase pregătitoare/ 100 locuri

               Înscrierile pentru clasa pregătitoare se fac la sediul unității noastre în perioada 4 – 22 martie 2019, de luni până vineri, între orele 8.00-18.00.

        Acte necesare:

  • Cerere-tip de înscriere (de la unitatea școlară);
  • Act de identitate al părintelui în original și copie xerox;
  • Certificatul de naștere al copilului în original și copie xerox;
  • Documentul care atestă dezvoltarea psihosomatică (copiii care nu au împlinit vârsta de 6 ani până la data de 31 august 2019).     
  • Vă rugăm să prezentați la înscriere și adeverință de la medicul de familie, cu toate vaccinurile.     

 OMEN 3181 -Ordin privind aprobarea calendarului si a metodologiei de înscriere a copiilor în învatamântul primar
pentru anul scolar 2019-2020

TELVERDE: 0800 816 245

  • CIRCUMSCRIPȚIE ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”I.AL.BRĂTESCU VOINEȘTI” TÂRGOVIȘTE

 

Nr. crt. Strada Case Blocuri
1 Poet Grigore Alexandrescu Case pana la Campulung E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7
2 Bulevardul Mircea cel Batran Bl.H1-H6
A1 Cinemascop, A2, A3, A4, A5, BI. K, G1, G2, G3, G4, X1, X2
3 Bdul Libertatii Bl. D1, D2, D3, D4, B1, B2, B3, C1, C2, C3, C4, C5
4 Bulevardul Revolutiei Case Primarie D5, D6, D7, C6, C7, C8, C9, C10, C11, C12, C13, C14, C15, C16
5 Bulevardul Independentei Case zona Merloni, Case Piata 1 Mai Bl. 6PP-O1-O5; Bl. J1-J5; Bl.23, UJCM bl. 12 ICMD, H7, H8, H9, H10, H11, H12, H13, 12 IPJ, bl.8, 9 (din fata pietei)
6 Nicolae Radian Nr. 1-13;4-16 T1, T2, U1, U2, KB1, KB2, OB1, OB2
7 Ioan Alex. Bratescu- Voinesti Nr. 1-5, 2-8
8 Stolnicul C-tin Cantacuzino Nr. 1-3, 2-6
9 Justitiei Nr. 1-39, 2-32
10 Nicolae Iorga Nr. 1-3 Bl. 4 ; 5
11 Nicolae Filipescu Nr.1-59; 2-72
12 Capitan Andreescu Nr. 1-115, 2-106
13 Strada Stelea 1-19
14 Capitan Ion Vasilescu Nr. 1-5, 2-6
15 Capitan Ion Constantinescu Nr.1-17, 2-19
16 Boerescu Zaharia Nr. 1-9, 4-20 Bl. P1, P2, P3, K1, K2, K3, K4, R1, R2, R3, N1, N2, N3, Bl.8
17 Gabriel Popescu Nr. 1-13, 2-10 Bl. 1A, 1B, 1C, 1D, Bl.2A, 2B, 2C, 2D, BL.3
18 Arsenalului Bl.F1, F2 (reper UPC)
19 9 Mai Nr. 1-43; 2-28
20 10 Mai – POLIMED Toate casele cu număr par și impar Bl.24 sc.A,B,C, Bl.25
21 Calea Domneasca – BLOC 48 (vizavi de Stadion) și de la fostul Tribunal (stadion) pana la Curatatoria Chimica (Arta Populara), pana la numarele 310, 311
22 Strada Gimnaziului – CONEL
23 Aleea Griviței            NR.1                     Bl.2, sc.A,B,C
24 Strada Nicolae Dobrin

Google Maps

https://www.google.com/maps/place/%C8%98coala+Gimnazial%C4%83+Ioan+Alexandru+Br%C4%83tescu+Voine%C8%99ti/@44.9262437,25.4650574,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40b2f69ae1fb788d:0x595539238659b80b!8m2!3d44.9262437!4d25.4672461?hl=ro